entr

Hakkımızda

SUNFARMING GmbH özellikle BBK Bundesverband Biogene ve Regenerative Kraft – ve Treibstoffe e.V. üyelerinin bir halkasından olmak üzere çeşitli yatırımcılardan solar modül incelemeleri grubu oluşturma amacıyla 2004 yılında bir satın alma kooperatifi olarak kuruldu. İlerleyen yıllarda sermaye yatırımcıları için bağımsız bir proje geliştiricisi olmanın yanı sıra öz-tüketim ve güneş enerjisi tesislerine yüksek kaliteli bileşenler ile kurulum gerçekleştiren Fotovoltaik uzmanı olarak ilerlemeye ve sürekli kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz.

2005 yılından bu yana SUNFARMING olarak Çin’den modül tedariğinde aktif rol alıyoruz. Çok sayıda fabrikada yaptığımız denetimler, kalite güvencemiz ve solar modüllerin ithalatında yılların deneyimi, tüm Avrupa’da başarılı projeler ve ticari faaliyetler, mevcut temelimizi oluşturdu. Üretim ortaklarımızın kalitesini, sürekli izleme ve ürün testleri ile güvenceye aldık.

Fotovoltaik pazarında öncü şirketlerden biri olarak, 2004 yılından beri altyapı alanında Altec Solartechnik GmbH ile ve 2006 yılından beri SMA ile doğrudan işbirliğindeyiz, ayrıca halıhazırda satın almış olduğumuz SOLprime Power Systems GmbH sayesinde müşterilerimize montaj sistemleri için de hizmet sunmaktayız. Tüm bileşenlerimizi doğrudan üreticiden sağlıyoruz.

İlk iştirakimizi 2007 yılında Barselona’da kurduk. Bu durum 2007 ve 2008 yıllarında İspanya pazarında yaşanan gelişim ile MW sektöründe kendi kaliteli modüllerimizle İspanya piyasasının ihtiyacını karşılamamızı sağladı. Bugün, Fransa ve İspanya piyasaları Barselona’dan SUNFARMING ürünleri ile tedarik ediliyor.

Eylül 2010 yılından beri iştirakimiz SUNFARMIG UK ltd. aracılığıyla Büyük Britanya’da da bulunuyoruz. Tüm İngiltere pazarına Güney İngiltere Okehampton’daki ofisimizden hizmet veriyoruz. Ana faaliyetimiz montaj firmalarına ve bölgesel ticari şirketlere SUNFARMING kalite bileşenlerimizin pazarlanmasıdır. Bu vesileyle müşterilerimize teknik planlama ve uygulamada da destek sağlıyoruz.

Ortaklı iştirakimizi Türkiye’de SUNFARMING Eurasia Enerji Üretim A.Ş olarak Ocak 2014 yılında kurduk. Zengin ve engin deneyimimizi Alman kalitemiz ile birleştirerek, Türkiye’de Fotovoltaik teknolojisinin yayılımını profesyonel olarak ilerletmesinde bir rol oynamak için kullanmak istiyoruz.